Úvod Jak se lymfatické uzliny léčí?

Jak se lymfatické uzliny léčí?

Onemocnění uzlin může být  buď primární (lymfedém) nebo sekundární, tzn. doprovodný jev nějakého jiného onemocnění. Při infekčním zánětu uzlin je důležitý krevní obraz, serologie, průkaz protilátek proti EB viru a zjištění zda jsou zvětšená játra nebo slezina. Při druhotné bakteriální infekci v krku nebo uších je vhodná léčba antibiotiky.

Vhodné potravinové doplňky:

  • vitamín C, E
  • česnek
  • bylinná léčba podporující protibakteriální účinky a protivirové účinky
  • smetanka lékařská, mléč zelinný a černý bez

Závěr

Podle toho, jakým způsobem se lymfa rozšiřuje lymfatickým systémem, přibývá také celkových příznaků onemocnění. Mezi ně se dá počítat i banální náchylnost k infekcím. Např. obyčejná  chřipka může způsobit velké potíže. Je dobré vždy onemocnění předcházet, žít zdravě, být aktivní a dopřát si občas i lymfatickou masáž.


Diskuse (228 komentářů)

David9, (17. 12. 2013 15:38) Reagovat
Dobrý den,asi 14 dní mě při polknutí bolí levá strana krku pod bradou. Možná jen uzlina, ale 14 dní?? Na omak necítím žádné zvětšení uzlin.Nevíte co by to mohlo být. Bolí to pořád stejně někdy to ani necítím a někdy zase je to citlivější. Kouřím cca 10-12 cigaret denně. pravidelně sportuji.Díky
Klára, (09. 06. 2014 09:05) Reagovat
Zaměřila jsem se na své lymfatické uzliny a zjistila jsem, že je mám nateklé každou chvíli. Vůbec nevím proč. Jsem maximálně unavená, ale jiné příznaky nemám. Vím, že vstávám brzy a chodím pozdě spát, takže by to nemělo být nic vážného, ale asi jen kvůli nedostatečnému spánku mi uzliny nenatékají ne?
Gábina, (06. 01. 2015 11:05) Reagovat
Já myslím (ale nevím, mrkni ještě jinam), že při únavě také natékají uzliny, takže to tak může být. Zkus třeba během dovolené ověřit, jestli jsou i tak nateklé. Ale jestli nejsou na dotek bolestivé či nemáš jiné příznaky nemoci, tak by to nemělo být nic vážného, ale víš jak...Spolehlivou odpověď ti dá vždy jen lékař.
Lucie, (17. 02. 2015 13:32) Reagovat
Já jsem měla zánět lymfatických žláz a nedalo se to léčit jinak než enzymatickou terapii-ATB selhali.Pořád mě to bolelo,bílkovina v krvy už nebyla ale furt to pobolívalo a vracelo se to.Zelený ječmen 4 bal. měsíčně(prozdravi.cz-rozumná cena)a umořila jsem to.Nebo kdo nesnáší přírodní potraviny tak Wobenzyn a poradí se s bílym pláštěm ve firmě:-).Obojí stejně drahé.
Marek, (05. 03. 2015 08:59) Reagovat
Otekl mi krk a bolí mě uzliny, ne nějak moc a spíš jen na dotek. Nevíte někdo, jestli to může být něco jiného než zánět lymfatických uzlin. Než se vydám k lékaři, chtěl bych zkusit i nějakou přírodní léčbu, ale nevím, jestli je možné zánět řešit nějak jinak než antibiotiky.
Marketa, (20. 08. 2015 08:25) Reagovat
Uz nekolik mesicu me boli v krku,mam problemy polikat a zvetsene uzliny.Ziji ve Velke Britanii a lekari jsou tu priserni!Na vse paracetamol a zadne testy!Bolest krku,problem polykat a zvetsene uzliny se stale vraci.Nemohli by jste mi poradit jake byliny na to???Jsem neustale unavena,a uz mi to otravuje zivot!Byla bych moc vdecna za radu.Marketa
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lymfatické-uzliny.cz
Kontakty