Úvod Jaké jsou příznaky onemocnění?

Jaké jsou příznaky onemocnění?

Při onemocnění lymfatických uzlin se může objevit horečka, bolest hlavy, končetin, bolest v krku, nechutenství, slabost a únava, otoky kolem očí. Zevním projevem je změna struktury uzlin, zvětšení, tuhost apod.

Jak probíhá vyšetření uzlin?

K základním vyšetřovacím postupům při nálezu zvětšených uzlin patří kromě manuálního vyšetření také RTG, ultrasonografie, CT, MRI, lymfografie. Lékař se při vyšetření uzlin zaměřuje na jejich lokalizaci, velikost, konzistenci a bolestivost.

Když je uzlina nezvětšená, nebo kamenně tuhá, doporučuje se v některých případech uzlinu odstranit chirurgicky a odeslat ji na histologické vyšetření. Je to jediný spolehlivý způsob jak vyloučit maligní lymfatické onemocnění. Zákrok se vykonává v lokální anestézii. Při zvetšení vícero uzlin se doporučuje vyoperovat uzliny na krku, které jsou nejvíc přístupné a hrozí při jejich odstraňování nejmenší riziko poranění ostatních struktur.


Diskuse (40 komentářů)

Jarka, (04. 01. 2014 21:50) Reagovat
Ahoj lidičky,děkuji za rady.nicméně anemii léčím t bl.acocustin ale dle usg.lymfaticka uzlina která mě nebolí a je tvrdá se trošku zvětšila.lékaři jsou v klidu jen si mě prehazujou.nejdřív chirurg ušní kožní,vyšetření na CT snad něco bude jistější.tedy aspoň doufám :)mám ale stále stavy že jsem unavená náladova,někdy i zvýšená teplota a při česání mi ta boule vadí.myslíte že se dá chirurgicky odstranit ?předem díky všem za odpověďi.jarka
kristina, (08. 04. 2014 23:23) Reagovat
ahojky lidicky potrebuji poradit mam zvedcenou stitnou zlazu a zvetceni uzliny na krku a na jedny strane semi udelali mali boule a bolimeto od krku az do uch a do krcni patre uz asi 4 rok.... mam stim problemi a ze nevadi ze mam zvetcenou stinou zlazu prej je malilinko zvedcena ale ale nejvic me trapi ten zdurelej krk a bolesti .dekuji vsem za odpovedddd kristina 25let.
Ludmila, (14. 07. 2014 18:57) Reagovat
Dobrý večer byla jsem s dcerou u lékaře.Objevili se jí dvě uzlinky za uchem a večer jsem nahmatala další na krku. Lékařka mi řekla že za čtrnáct dní až tři týdny ji naberou a budou to řešit. Zdá se mi to dlouhá doba ....Nevím zda jít k jinému lékaři aby jí udělal kompletní vyšetření
Pavlína, (02. 09. 2014 06:57) Reagovat
Už nějaký pátek měl bolí uzliny na krku. Je to nepříjemné, když bolí. Nebolí pořád - jen občas. Nahmatávám si je, ale zvětšené mi nepřijdou. Jiné potíže nemám, takže jsem zatím u doktora nebyla. Může to být něco vážného? POřád si říkám, že kdyby bylo, určitě by se přidaly i další potíže.
Karolína, (01. 10. 2014 12:13) Reagovat
Také bych asi nešla k lékaři, ale kdybych tam měla cestu, před lékařem bych se zmínila. Nechci vás strašit, ale hodně nemoci se nemusí delší dobu nijak projevovat či pouze nepatrnými příznaky.
Adéla, (04. 06. 2015 12:37) Reagovat
Před několika dny mi natekly uzliny, trochu bolí, ale nateklé jsou méně. Nechce se mi moc k lékaři. Myslíte, že když se otok zmenšuje, že nemusím? Já doufám, že to není nic vážného a že to je jen s únavy. V poslední době toho na mě bylo moc.
Nikola, (03. 07. 2015 14:04) Reagovat
Tak tomu dejte pár dní a kdyby to stále nemizelo či se objevily ještě nějaké příznaky, tak k lékaři zajdi.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lymfatické-uzliny.cz
Kontakty