Úvod Jaké jsou příznaky onemocnění?

Jaké jsou příznaky onemocnění?

Při onemocnění lymfatických uzlin se může objevit horečka, bolest hlavy, končetin, bolest v krku, nechutenství, slabost a únava, otoky kolem očí. Zevním projevem je změna struktury uzlin, zvětšení, tuhost apod.

Jak probíhá vyšetření uzlin?

K základním vyšetřovacím postupům při nálezu zvětšených uzlin patří kromě manuálního vyšetření také RTG, ultrasonografie, CT, MRI, lymfografie. Lékař se při vyšetření uzlin zaměřuje na jejich lokalizaci, velikost, konzistenci a bolestivost.

Když je uzlina nezvětšená, nebo kamenně tuhá, doporučuje se v některých případech uzlinu odstranit chirurgicky a odeslat ji na histologické vyšetření. Je to jediný spolehlivý způsob jak vyloučit maligní lymfatické onemocnění. Zákrok se vykonává v lokální anestézii. Při zvetšení vícero uzlin se doporučuje vyoperovat uzliny na krku, které jsou nejvíc přístupné a hrozí při jejich odstraňování nejmenší riziko poranění ostatních struktur.


Diskuse (40 komentářů)

Veronika, (28. 07. 2015 11:16) Reagovat
Dobrý den již několik měsíců mám nateklou uzlinu v pravém podpaždí, není bolestivá. Jen při delší chůzi se mi stává, že mi markantně oteče pravá ruka. Kromě mírné únavy nepociťuji žádný problém. Lze použít nějaké bylinky k pročištění lymfatického systému? Děkuji
Michala, (09. 10. 2015 12:19) Reagovat
Asi bych se poradila s lékařem. Pokud to je dlouhodobý problém a když vám ještě natéká ta ruka. Pročištěním však určitě nemůžete nic zkazit.
Jarka, (29. 10. 2015 13:12) Reagovat
Já bych to asi také vzhledem k tomu otékání ruky řešila. Lékař se vám na to podívá a vy alespoň budete mít klid a třeba s tím jde něco udělat...Nevím, co by to mohlo být za nemoc, ale snad to nebude nic vážného.
Jarka, (01. 02. 2016 15:55) Reagovat
V poslední dnech, možná tak deseti, mě bolí v podpaží a jsem trochu více unavená. Jiné příznaky nemám, tak se mi zatím nechce k doktorovi, ale normální mi to také nepřijde. Nevíte, jestli by se mohlo jednat o uzliny, nebo něco jiného? Vím, že mi nikdo nedá odpověď, co přesně může být mě, ale spíš, jestli jste někdo něco podobného už měl a jaká byla příčina. Děkuji.
Ket, (03. 03. 2016 19:11) Reagovat
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, jaké jsou první příznaky rakoviny lymfatický uzlin. Objevuje se nějaká viditelná nebo nahmatatelná bulka a nebo jsou příznaky nespecifické - obecné pro rakovinové onemocnění.
Péťa, (03. 06. 2016 08:59) Reagovat
Já mám pocit, že se objeví bulka, ale jestli se dá vždy nahmatat to nevím. Máte-li jakékoliv podezření, raději si zajděte k doktoru. Budete mít klid.
niki, (24. 09. 2016 15:02) Reagovat
dobrý den už celý týden mě bolí hodně hlava a jde to až do uzlin. uzliny mám zduřelé bolí i na pohmat i v klidu a při otáčení a ležení na uzlině prostě hrůza nemůžu se v klidu ani vyspat . a do kance i při kašlání kýchání .
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lymfatické-uzliny.cz
Kontakty