Úvod Jaké jsou příznaky onemocnění?

Jaké jsou příznaky onemocnění?

Při onemocnění lymfatických uzlin se může objevit horečka, bolest hlavy, končetin, bolest v krku, nechutenství, slabost a únava, otoky kolem očí. Zevním projevem je změna struktury uzlin, zvětšení, tuhost apod.

Jak probíhá vyšetření uzlin?

K základním vyšetřovacím postupům při nálezu zvětšených uzlin patří kromě manuálního vyšetření také RTG, ultrasonografie, CT, MRI, lymfografie. Lékař se při vyšetření uzlin zaměřuje na jejich lokalizaci, velikost, konzistenci a bolestivost.

Když je uzlina nezvětšená, nebo kamenně tuhá, doporučuje se v některých případech uzlinu odstranit chirurgicky a odeslat ji na histologické vyšetření. Je to jediný spolehlivý způsob jak vyloučit maligní lymfatické onemocnění. Zákrok se vykonává v lokální anestézii. Při zvetšení vícero uzlin se doporučuje vyoperovat uzliny na krku, které jsou nejvíc přístupné a hrozí při jejich odstraňování nejmenší riziko poranění ostatních struktur.


Diskuse (40 komentářů)

maya, (11. 07. 2013 11:48) Reagovat
určitě bych šla zase k doktorovi a pokud mu nepomůže tak na krční nebo přímo k doktorovi do špitálu.
Anežka, (01. 08. 2013 06:47) Reagovat
Zkoumám, co by mě mohlo být a došla jsem k závěru, že by mohlo jít o lymfatické uzliny. Zkoumala jsem tu ty příznaky a kromě změny struktury uzlin mám téměř vše kromě otoků kolem očí. Mohlo by to tedy být, nebo jsou i další nemoci, které se takto projevují.
Honza, (04. 08. 2013 20:47) Reagovat
Ahoj , je mi 15 let..A mam takovy problem , cca pred 3 mesici jsem si nasel na krku nad ohryzkem trochu vlevo malou bulku, ihned jsem s tim sel ke sve doktorce, ta mi rekla, ze je to uzlinka a ze zmizi.Zatím nezmizela..Aby toho nebylo málo nahmatal jsem si zrejme uzlinu pod leve dolni celisti a na prave dolní celisti.jenze mam strach jestli to uzlina neni, jestli se nejedna o rakovinu .Prosim pomoc !
Martina, (10. 08. 2013 14:52) Reagovat
Jak tak koukám, tak nejsem sama...Já mám zvětšené uzliny v tříslech - po sonu cca 8mm a 5mm, do 1cm - 1,5 cm prý se uzliny chirurgicky neřeší. Přiznám se, já je řeším, sice 1/2 roku mi trvalo, než jsem našla lékaře, který mi napíše doporučení k zákroku, ale našla. Uvědomte si všichni, jde o naše zdraví, ne o zdraví lékařů! Platíme si všichni zdravotní pojištění a bojíme se jít pro nějaké doporučení? Kam to spěje? Nejsem hypocondr, ale ani díky své diagnóze melanomu v časné fázi mě nikdo nechtěl odeslat....zvláštní....mám 2 malé děti a dle mého, pokud má být něco v nepořádku, každý den hraje roli. Tak vy co máte problémy, neotálejte...JDE JEN O VÁS A VÁŠ ŽIVOT...raději 3x zbytečně, než 1x pozdě ;-) MĚ DRŽTE PALCE!
maya, (10. 08. 2013 15:53) Reagovat
ahoj martino také mám právě dvě děti a chci tu být pro ně, má doktorka je kráva s velkým K a naštěstí mi pomohl přítel, domluvil mi důkladnou prohlídku u známeho co má tchána v nemocnici tak snad to bude v pořádku.Držte se tady všichni a bojujme za své zdravý, ;-)
Iveta, (03. 10. 2013 09:12) Reagovat
Je to fakt, člověk dává nemalé peníze do zdravotnictví a má právo na určitý servis a ne aby ho někam odlifrovali a měli od něj klid. Když pak člověk onemocní a je na cokoliv pozdě, tak už si na někom nic nevezme.
Jarka, (28. 10. 2013 18:42) Reagovat
Ahoj lidičky.tak mám diagnostikovanou boulicku za l.uchem jako uzlinu (větší než 1 cm)a teď uz se mi udělali i v krku .byla sem na odběru krve čemu nerozumim.hemolyza a anemie je na místě. :-x trpím ke všemu únavou spavosti a bolesti kostí.co mohu dělat,lékaři na mě kašlou a já přeci nejsem hypochondr. :-?
Petra, (04. 11. 2013 06:07) Reagovat
Zaměřte se na odstranění té anémie. Ta podle mě souvisí s únavou a možná i s bolestí těch kostí. Já alespoň tyhle příznaky měla, když jsem trpěla anémií. Zkuste zjistit případný druh anémie, popřípadě její možnou příčinu. Často stačí dodávat tělu více železa a anémie se zbavíte. Držím vám palce, ať je brzy lépe.
Lucka, (03. 12. 2013 09:38) Reagovat
Je-li to možné, pokusila bych se najít lékaře, kteří na tebe kašlat nebudou. Anemie se dá dobře léčit, alespoň některé druhy. Já jsem se jí zbavila tím, že jsem užívala železo, ale jak už se tady píše, záleží na té příčině.
Kamila, (11. 02. 2014 10:17) Reagovat
Já tedy mimo téma lymfatických uzlin - Já nevím, jak tedy některé druhy anémie, ale ta moje se léčí docela špatně, i když se snažím o větší přísun železa, pořád ji mám. Naštěstí ne v nějaké těžké formě.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lymfatické-uzliny.cz
Kontakty